vosaul: (Default)
[personal profile] vosaul
Розкажу історію, що трапилась з молодшим - може комусь в нагоді стане. Кажуть же, що розумні вчаться на чужих помилках...
Отже зібрався син у Москву, на чемпіонат з екстремальних видів спорту, що проводився в Лужниках.
Провів його на поїзд, строго-настрого наказував - гроші ховай подальше, пояс з документами ніде не знімай...


І ось змагання. Але ж з поясом стрибати незручно! Тому пояс залишений в роздягалці - а в ньому всі гроші, документи і мобілка - там же повно поліції, та й друзі-спортсмени...
(фото з чемпіонату від [livejournal.com profile] norcoman стирені тут і одна у [livejournal.com profile] alexey_molotov )Ну що було далі вже здогадались?
Каже, лишали речі всі, обікрали тільки двох, його і хлопчину з Голандії. У голандця поцупили нову дзеркалку, гроші, мобілку, водійське посвідчення. У мого - паспорт, водійське, гроші, мобілку, кредитку, білет на поїзд. Кредитку відразу ж і отоварили в найближчих магазинах.

Це субота, 28 липня. Дзвоню в МТС заблокувати сімку - пропонують прислати факс або зайти в понеділок в офіс. Я трохи офігєваю і ввічливо пояснюю, що а) на дачі у мене факса нема б) і взагалі я факсом не користуюсь уже років надцять, відколи придумали сканери і електронну пошту. Мої аргументи подіяли, сімку блокують, але в понеділок все-одно треба їхати в офіс, інакше розблокують :))) Кредитку теж блокують, але пізно - гроші вже знято :( Молодший дзвонить з чужого телефона, каже в міліції дали справку, з якою треба піти в консульство, там повинні дати тимчасове посвідчення на право в'їзду в Україну.

Понеділок, 30 липня. В консульстві з молодшого взяли 2000 рублів за послуги (добре, що був не сам), зфотографували і сказали, що направляють запит в Україну для підтвердження особи. І на протязі трьох тижднів має надійти відповідь.
Я охуїв був дещо здивований, коли почув про три тиждні. Як, в наш електронний вік, коли досить двох кліків мишки, щоб узнати про людину таке, що вона й сама про себе не знає - три тиждні???!!! Але, як потім виявилось - три тиждні це ще оптимістичний сценарій, там є люди, котрі по півтора місяця ждуть того підтвердженняі...
Питаю у дядечка Гугля "Що робити, якщо..." Гугль каже, що добре б мати ще якийсь документ з фото або свідків, готових підтвердити, що ви той, за кого себе видаєте. Але це в теорії, а на практиці - копія паспорта за документ не рахується, і свідки теж нікого не цікавлять. Воістину, "без бумажки ти букашка..."
Дзвоню в паспортний стіл (наївний!) узнати, чи отримали вони запит з консульства. Трубку бере чергова частина - виявляється у них паралельний телефон. Після кількох дзвінків питаю у чергового, чи працює ПС і коли у них обід. Каже - працює, обід до 14:00. Приїжджаю в 14:00 - все закрито, під дверима двоє молодих людей. Виявляєтьмя перерва з 13:00 до 16:00. В 16:00 застаю під дверима натовп, виявляється люди ще до обіду зайняли чергу, а ті двоє - останні...
В кабінеті довго пояснюю паспортистці, що мені від них потрібно - всього-то навсього - узнати, чи прийшов запит. Таке враження, що розмовляєм різними мовами... Нарешті починаю розуміти щось: а) електронної пошти у них нема, листи отримують в "дєжурной часті", приносять начальнику ПС, начальник роздає виконавцям. б) начальник у відпустці в) ПС працює останні дні, з 1-го вересня їх розформовують г) в "дєжурной часті" мені нічого про запит не скажуть, бо це службова інформація. І тут мене добиває фраза, що для встановлення особи потрібна "форма 1", але мені її не дадуть, а треба щоб син за нею "лічно" прийшов. Я вже не знаю, що дальше говорити, але пані пише мені свій телефон і каже подзвонити завтра в кінці дня.
Вечором приходить в голову ідея - знаходжу сайт посольства і пишу їм листа з усіма подробицями і купою запитань. А головне - куди вони відправили свій запит?

Вівторок, 31 липня. Іду в чергову частину, розказую про ситуацію. Кажуть - вам в ПС, потрібна форма 1 і виписка з домової книги. Іду в ПС, мені продають бланки Ф1 і виписки, нащо вони мені??? Кажуть - ідіть в чергову частину... У мене починає потроху зносити дах, думаю - поїду краще на роботу, від гріха подальше.
Перевіряю мило - є відповідь з посольства! "ба-бла-бла, запит за № nnnnn від 31.07.2012 відправлено електронною поштою у службу міграції по місцю проживання..."
Дзвоню у службу міграції (ДСМУ). Пан з ДСМУ каже, що про запит не знає, що це мають призначити виконавця, і щоб я передзвонив о четвертій. Але після четвертої на дзвінки вже ніхто не відповідає... Дзвоню в ДСМУ в Київ, мені дають ті ж телефони. Пишу запит в центральний офіс ДСМУ, чи отримували вони запит від посольства.

Середа, 1 серпня. Їду в ДСМУ, на Червону. Там народ снує туди-сюди, носять столи, шкафи, стільці і папки з документами, ніхто нічого не знає, переїжджають... Посилають до начальника, начальника нема. Питаю, де секретаріат - кажуть на Поля переїхав. Їду туди, заходжу в якийсь кабінет,пояснюю ситуацію. Кажуть - вам в сусідні двері. Там закрито, але чую якийсь движняк. На стук не обзиваються, коли постукав ногами, виглянула дівчИна, відправила мене на другий поверх. На 2-му, на вході вивіска "ДАІ", мабуть не встигли зняти. Бігає заклопотаний народ, мабуть вселяються... Бачу відкриті двері, заходжу - і о щастя, нарешті попадаю на чоловіка, котрий говорить щось конкретне. Малює мені схему з явками і паролями - виявляється мені таки на Червону треба, але тепер я туди їду, знаючи в які двері заходити і кого про що питати...
Запиту ніякого не отримували. Записую е-мейл ДСМУ і пишу нового листа в посольство з проханням продублювати запит на вказаний мейл. Записую мобілку чувака, котрий перевіряє пошту.

Четвер, 2 серпня. Цілий день надзвонюю, запиту нема. Нарешті в кінці дня прийшов. Але через 10 хвилин дзвонять і кажуть, що запит є, але адресований не їхній службі, і чи відповідати будуть не знають, треба з начальником говорити... Я дико ржу

П'ятниця, 3 серпня. Цілий день мотаюсь по роботі, в ДСМУ вириваюсь тільки в кінці дня. Їду на Красну, в секретаріат. Запит є, призначено виконавця, кажуть як його звати, але він на Поля. Їду. Все нормально, ждуть паспортистку з Ф1, відсканують і сьогодні ж відправлять. Ну нарешті!!!

Понеділок, 6 серпня. Підтверження прийшло, після обіду видали аусвайс. І навіть з білетами нема проблем.

Середа, 8 серпня. Вернувся!


Якщо хтось осилив стільки буков, робіть висновки.
А ще виникає куча запитань "якби"
- не було грошей на послуги консульства?
- не було можливості повідомити про себе?
- не було де жити?
і т.д. і т.п.
якби я не морочив кожного дня голови добрим людям?

Так отож...
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

vosaul: (Default)
vosaul

July 2013

S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617 181920
21222324252627
28293031   

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 01:55 pm
Powered by Dreamwidth Studios